Tanie domki na wczasy

wczasy, wakacje, urlop

 

Nadole - Krokowa

08 June 2010r.

Nadole - Krokowa to stara wieś kaszubska, położona na zach. brzegu Jez. Żarnowieckiego, w sąsiedztwie elektrowni szczytowo-pompowej. Nazwa wywodzi się od położenia wsi na dole, u podnóża wysoczyzny morenowej, tuż nad jeziorem.


Zwiedzanie Pucka

08 June 2010r.

Zwiedzanie. Puck - istniejący może od XI w. lub nawet wcześniej jako czoło opola, pod koniec XII w. jako osada targowa i z kolei, kasztelania, a wreszcie miasto warowne z ruchliwym portem, strzeżone przez silny zamek - nagromadził na swoim terenie wiele cennych pamiątek godnych uwagi turysty.


Szczecin - położenie, historia

09 January 2011r.

Szczecin Szczecin leży w dolinie Odry i jej wschodniego ramienia Regalicy. Odległość miasta od Bałtyku wynosi 65 km. Główna część miasta znajduje się po zachodniej stronie Odry, natomiast port rozłożony jest przede wszystkim na wyspach między Odrą i Regalicą. Na skutek swego położenia Szczecin jest ważnym punktem komunikacyjnym zarówno kolejowym, jak morskim i lotniczym.


Zalew Szczeciński — historia

09 September 2011r.

Obszar Zalewu Szczecińskiego wynosi 660 km2, a łącznie z Roztoką Odrzańską, jez, Dąbie i innymi mniejszymi wodami około 925 km2. Sam Zalew dzieli się na Wielki na wschodzie i Mały na zachodzie. Ogólnie można powiedzieć, że do Polski należy cały Wielki Zalew; Mały jest już w większości na terenie Niemiec.


Dzieje Świnoujścia

01 September 2011r.

Świnoujście Najbardziej zachodnim portem naszego wybrzeża jest Świnoujście. Miasto to znajduje się na dwu wyspach, Uznam i Wolin. Główna część Świnoujścia leży na wyspie Uznam, na Wolinie natomiast położone są przedmieścia: Chorzelin i Warszów ze stacją kolejową Odra.


Jak powstało jezioro Wicie

02 September 2013r.

Jak powstało jezioro Wicie Na wzgórzu koło Dzierżęcina żył w dawnych czasach olbrzym, który bardzo dokuczał ludziom. Pewnego razu zdecydował: "Wypiję Bałtyk". Położył się na brzuchu i pił i pił, aż opuściły go siły. Mimo, że dużo pił, wody z morza nie ubywało, a przybywało w jego ogromnym brzuchu. W końcu brzuch pękł, a woda rozlała się do dolinek za wydmami wypełniając je. 1 tak powstało jezioro Wicie.


Zamek z Kinic

02 September 2013r.

Zamek z Kinic W Jarosławcu stały podobno dwa zamki, jeden po stronic wschodniej wioski, drugi na południowym wschodzie na brzegu równiny, koło Wicia w pobliżu morza. Ten ostatni zamek miał nazwę od wioski między Wiciem a Jarosławcem - Kinice. Był zamieszkały przez rycerzy rozbójników. Sztormy i fale morskie z czasem zniszczyły mury, woda pochłonęła resztki ruin. Przy pięknej pogodzie widać kamienie na dnie jeziora.