Tanie domki na wczasy

wczasy, wakacje, urlop

 

Dąbie

13 March 2011r.

Dąbie W odległości 8 km od centrum znajduje się wschodnie przedmieście Szczecina — Dąbie. (dojazd autobusem odchodzącym spod Basenu Górniczego). Było to przez szereg wieków samodzielne miasteczko, leżące u ujścia rzeki Płoni do jeziora Dąbie (którego długość w kierunku północ-południe wynosi 16 km, a powierzchnia 54 km2). Jezioro to jest czwartym co do wielkości na terenie państwa poleskiego.


Pomorze Zachodnie

16 July 2013r.

Opisywany region obejmuje północno-zachodnią część Polski wg obecnego podziału administracyjnego, zbliżoną do obszaru województwa zachodniopomorskiego. Jest to głównie obszar polskiego wybrzeża zachodniego (Pobrzeże Szczecińskie i część Pobrzeża Koszalińskiego), zachodnia część Pojezierza Pomorskiego oraz niewielki fragment Prado-liny Toruńsko-Eberswaldzkiej (Kotlina Freien-walde). Wybór miejscowości, miejsc, atrakcji i uznanych za interesujące imprez regionalnych ma charakter subiektywny.


Turystyka Zachodnio Pomorska

16 July 2013r.

Turystyka Bogatą jest oferta turystyczna regionu. Magnesem jest liczący prawie 185 km pas wybrzeża z piaszczystymi plażami okolonymi pasem wydm i lasów, z miejscami klifowym brzegiem. Dla amatorów żeglowania i windsurfingu atrakcyjne są wody Zalewu Szczecińskiego oraz dużych jezior. Wiele jezior ze względu na przeźroczyste wody i atrakcyjne obiekty podwodne jest penetrowanych przez nurków (Miedwie, Ińsko, Siecino, Drawsko, Głębokie, Resko Przymorskie i kamieniołom Czarnogtowy).


Biskupstwo w Kołobrzegu

16 July 2013r.

Bolesław Chrobry w 1000 r. założył biskupstwo w Kołobrzegu podległe metropolii w Gnieźnie. W XI w. powstawały silne, stopniowo uniezależniające się od Polski miasta: Szczecin, Stargard Szczeciński, Białogard, Wolin i Kołobrzeg. W Kołobrzegu miejscowa ludność powróciła do religii przedchrześcijańskiej. W XII w. nastąpiło umocnienie lokalnej władzy Gryfitów, którzy podporządkowywali sobie ośrodki miejskie, a ośrodkiem władzy uczynili Szczecin. Bolesław Krzywousty próbował się temu przeciwstawić i w XII w. zorganizował wyprawy


Jak powstało jezioro Wicie

02 September 2013r.

Jak powstało jezioro Wicie Na wzgórzu koło Dzierżęcina żył w dawnych czasach olbrzym, który bardzo dokuczał ludziom. Pewnego razu zdecydował: "Wypiję Bałtyk". Położył się na brzuchu i pił i pił, aż opuściły go siły. Mimo, że dużo pił, wody z morza nie ubywało, a przybywało w jego ogromnym brzuchu. W końcu brzuch pękł, a woda rozlała się do dolinek za wydmami wypełniając je. 1 tak powstało jezioro Wicie.


Zamek z Kinic

02 September 2013r.

Zamek z Kinic W Jarosławcu stały podobno dwa zamki, jeden po stronic wschodniej wioski, drugi na południowym wschodzie na brzegu równiny, koło Wicia w pobliżu morza. Ten ostatni zamek miał nazwę od wioski między Wiciem a Jarosławcem - Kinice. Był zamieszkały przez rycerzy rozbójników. Sztormy i fale morskie z czasem zniszczyły mury, woda pochłonęła resztki ruin. Przy pięknej pogodzie widać kamienie na dnie jeziora.