Tanie domki na wczasy

wczasy, wakacje, urlop

 

Turystyka Zachodnio Pomorska

16 July 2013r.

Turystyka Bogatą jest oferta turystyczna regionu. Magnesem jest liczący prawie 185 km pas wybrzeża z piaszczystymi plażami okolonymi pasem wydm i lasów, z miejscami klifowym brzegiem. Dla amatorów żeglowania i windsurfingu atrakcyjne są wody Zalewu Szczecińskiego oraz dużych jezior. Wiele jezior ze względu na przeźroczyste wody i atrakcyjne obiekty podwodne jest penetrowanych przez nurków (Miedwie, Ińsko, Siecino, Drawsko, Głębokie, Resko Przymorskie i kamieniołom Czarnogtowy).


Architektura i sztuka na Pomorzu

16 July 2013r.

Architektura i sztuka Najstarsze obiekty będące efektem działalności człowieka na opisywanym w Świerznie, Darskowie i Siemczynie, barokowy kościół w Kamieniu Pomorskim. W dobie baroku nowy wystrój wnętrza otrzymało wiele kościołów. Barokowe ratusze znajdują się w Lipianach i Myśliborzu. Fortyfikacje z XVIII w. zachowały się w Kołobrzegu, z XIX w. w Świnoujściu. Klasycyzm i style historyczne reprezentowane są przez liczne pałace wiejskie i miejskie, kamienice, budynki


Znani ludzie w Zachodnio-Pomorskim

16 July 2013r.

Znani ludzie Sophie Friederike Augustę zu Anhalt-Zerbst (1729-1796) Urodzona w Szczecinie córka księcia askańskiego Christiana Augusta, komendanta pruskiej twierdzy Szczecin, znana jako rosyjska caryca Katarzyna II. W 1745 r. poślubiła księcia holsztyńskiego Piotra Ulryka, późniejszego cara rosyjskiego Piotra III, przyjęła chrzest prawosławny i imię Katarzyna II. W 1762 r., wkrótce po rozpoczęciu rządów Piotr III, został obalony przez żonę Katarzynę II i jej zwolenników (głównie wojskowych).


Dąbkowice

16 July 2013r.

Dąbkowice Wieś rybacka na mierzei, między Jez. Bukowo i morzem. Dąbrowa Wieś w pobliżu Sianowa. Gotycki Kościół Św. Stanisława Kostki z ok. 1400 r., wzniesiony na planie prostokąta z cegły i kamienia polnego z wmurowanymi kamieniami młyńskimi, 5-bocene zamknięte prezbiterium, 4-boczna wieża. Był przebudowywany i powiększany. Najstarszą częścią jest prezbiterium. We wsi dominuje budownictwo szachulcowe i sza-szachulcowy-murowane.