Tanie domki na wczasy

wczasy, wakacje, urlop

 

Zwiedzanie Pucka

08 June 2010r.

Zwiedzanie. Puck - istniejący może od XI w. lub nawet wcześniej jako czoło opola, pod koniec XII w. jako osada targowa i z kolei, kasztelania, a wreszcie miasto warowne z ruchliwym portem, strzeżone przez silny zamek - nagromadził na swoim terenie wiele cennych pamiątek godnych uwagi turysty.


Szczecin - położenie, historia

09 January 2011r.

Szczecin Szczecin leży w dolinie Odry i jej wschodniego ramienia Regalicy. Odległość miasta od Bałtyku wynosi 65 km. Główna część miasta znajduje się po zachodniej stronie Odry, natomiast port rozłożony jest przede wszystkim na wyspach między Odrą i Regalicą. Na skutek swego położenia Szczecin jest ważnym punktem komunikacyjnym zarówno kolejowym, jak morskim i lotniczym.


Szczecin obszar i ludność

10 January 2011r.

Obszar i ludność Szczecina Szczecin co do obszaru jest drugim (po Warszawie) miastem w Polsce i obejmuje teren 280 km2. Długość ulic wynosi 700 km. W mieście mieszka około 250 tysięcy osób, prawie wyłącznie narodowości polskiej.


port Szczeciński

09 September 2011r.

Przeszłość portu szczecińskiego Rejon ujścia Odry posiadał 1000 lat temu kilka ośrodków wymiany handlowej; najważniejsze z nich to Wolin, Kamień i Szczecin. Zarówno Kamień, jak i Wolin, traciły z biegiem lat na znaczeniu, natomiast obroty portowe Szczecina i jego pozycja gospodarcza stale wzrastały.


Szczecin — Trzebież

02 July 2011r.

Trzebież leży po zachodniej stronie trasy w miejscu, gdzi'e Roztoka Odrzańska łączy się z Zalewem Szczecińskim; osada posiada połączenie kolejowe ze Szczecinem. Jest to dobrze zagospodarowane osiedle rybackie; pracuje tu warsztat remontowy dla taboru pływającego, sieciarnia i wędzarnia.