Tanie domki na wczasy

wczasy, wakacje, urlop

  [1]  2  3  4  Następna >

Linowno

11 November 2011r.

Linowno, wieś na Pojezierzu Drawskim w pobliżu płn.-wsch. brzegu jeziora Lubię, w odległości 12 km od Drawska, przy szlaku kajakowym rzeki Drawy, w strefie chronionego krajobrazu. Rynnowe jezioro Lubię jest jednym z najatrakcyjniejszych akwenów wodnych w Polsce. Przepływowe jezioro (rzeka Drawa) o znacznej powierzchni ma bardzo dobre warunki do uprawiania sportów wodnych.


Lubiatowo

11 November 2011r.

Lubiatowo, miejscowość położona 8 km na płd.-wsch. od Koszalina w bezpośrednim sąsiedztwie moreny czołowej spiętrzonej o znacznych deniwelacjach (Góra Chełmska) nad jeziorem Lubiatowskim w strefie chronionego krajobrazu. Z wyżej wymienionego jeziora moreny dennej wypływa Dzierżęcinka, która uchodzi do Jamna.


Lubieszewo

11 November 2011r.

Lubieszewo, miejscowość położona nad jeziorem Lubię wśród wzgórz morenowych o niewielkich deniwelacjach na szlaku kajakowym rzeki Drawy w gminie Złocieniec. Rynnowe jezioro Lubię jest jednym z największych (1439 ha) i najgłębszych (46,2 m) akwenów województwa koszalińskiego. Na jeziorze znajduje się 5 wysp, przy czym największa Sołtysia położona jest w pobliżu wsi Lubieszewo. Brzegi w najbliższym sąsiedztwie charakteryzują się dobrą dostępnością, są niezarośnięte i piaszczyste.


Łabędzie

11 November 2011r.

Łabędzie, miejscowość położona wśród wzgórz moreny czołowej nad rzeką Starą Regą, w pobliżu kilku niewielkich jezior (Małe i Wielkie Gęgnowskie, Przytocko, Będargowo). Leży w odległości 6 km na południe od Świdwina na szlaku kajakowym Starej Regi, przy trasie: Świdwin — Drawsko Pomorskie.


Łazy

11 November 2011r.

Łazy, nadmorska wieś rybacka i wczasowa w strefie chronionego krajobrazu, położona u nasady przybrzeżnego jeziora Jamno i w pobliżu jeziora Bukowo, na pieszym "Koszalińskim Szlaku Nadmorskim".


Łubowo

11 November 2011r.

Łubowo, miejscowość letniskowa wśród wzgórz moren czołowych Pojezierza Drawskiego, przy południowej krawędzi jeziora Lubicko Wielkie (pow. 171,0 ha, głęb. — 30 m) na szlaku "Wzniesień Moreny Czołowej" przy trasie Czaplinek — Szczecinek. Na jeziorze Lubicko Wielkie, znajduje się duża wyspa o powierzchni 60 ha. Najkorzystniejsze warunki do kąpieli i biwakowania są w Zatoce Łubowskiej. W sezonie letnim (1 VI—15 IX) w godzinach nocnych (22.00—7.00) jezioro objęte jest rozporządzeniem w sprawie ograniczania nadmiernego hałasu.


Machliny

11 November 2011r.

Machliny, wieś położona w pobliżu południowej granicy województwa przy szosie Czaplinek — Wałcz, w odległości 13 km od Czaplinka, pomiędzy dwoma jeziorami — Machlino i Machlinko. Miejscowość leży na historycznym szlaku "Solnym" prowadzącym z Kołobrzegu do Wielkopolski. Przepływająca przez jezioro Machlino (pow. 50 ha) rzeka Debrzyca stanowi atrakcyjny szlak kajakowy wiodący między innymi przez miejscowości związane z przełamaniem Wału Pomorskiego, jak Iłowiec i Golce. Szlak ten kończy się w Pile.


Strona 1 z 4,   [1]  2  3  4  Następna >