Tanie domki na wczasy

wczasy, wakacje, urlop

< Poprzednia  1  [2]  3  4  Następna >

Szczecin obszar i ludność

10 styczeń 2011r.

Obszar i ludność Szczecina Szczecin co do obszaru jest drugim (po Warszawie) miastem w Polsce i obejmuje teren 280 km2. Długość ulic wynosi 700 km. W mieście mieszka około 250 tysięcy osób, prawie wyłącznie narodowości polskiej.


port Szczeciński

09 wrzesień 2011r.

Przeszłość portu szczecińskiego Rejon ujścia Odry posiadał 1000 lat temu kilka ośrodków wymiany handlowej; najważniejsze z nich to Wolin, Kamień i Szczecin. Zarówno Kamień, jak i Wolin, traciły z biegiem lat na znaczeniu, natomiast obroty portowe Szczecina i jego pozycja gospodarcza stale wzrastały.


port Szczeciński p Przechadzka na Łasztownię i nad Kegalicę

11 marzec 2011r.

Przechadzka na Łasztownię i nad Kegalicę Port szczeciński, znajduje się na wyspach położonych pomiędzy korytem Odry na zachodzie oraz Regalicy na wschodzie. Z miasta do portu prowadziły dawniej trzy mosty drogowe i jeden kolejowy. Wszystkie one zostały przez Niemców zniszczone. W latach 1945/47 port był połączony z miastem jedynie mostem wspartym na barkach. W roku 1948 zbudowano nowy most prowizoryczny, żelazny, przez który przeprowadzona została linia tramwajowa prowadząca na wyspy- W roku 1957 odbudowano historyczny Most Długi.


Dąbie

13 marzec 2011r.

Dąbie W odległości 8 km od centrum znajduje się wschodnie przedmieście Szczecina — Dąbie. (dojazd autobusem odchodzącym spod Basenu Górniczego). Było to przez szereg wieków samodzielne miasteczko, leżące u ujścia rzeki Płoni do jeziora Dąbie (którego długość w kierunku północ-południe wynosi 16 km, a powierzchnia 54 km2). Jezioro to jest czwartym co do wielkości na terenie państwa poleskiego.


Zdroje

15 marzec 2011r.

Zdroje położone są bardzo malowniczo u wrót do przepięknej Kniej i Bukowej- Puszcza ta obok Wolińskiego Parku Narodowego najpiękniejszy na Pomorzu Zachodnim kompleks leśny — pokrywa wzniesienia dochodzące prawie do 150 metrów wysokości zwane Górami Bukowymi. Do puszczy prowadzą liczne drogi, ale najprędzej dotrzeć można do niej ulicą Szkolną.


Podjuchy, Klucz, Goleniów

19 kwiecień 2011r.

Trzy km od Zdrojów tuż nad Regalicą leży dzielnica Podjuchy. Jest to rozległe przedmieście rozłożone pomiędzy rzeką i stokiem Gór Bukowych. Niektóre ulice przedmieścia są już w Kniej i, a położenie ich jest b. urocze.


Tor Wodny Szczecin — Świnoujście

29 maj 2011r.

Po zwiedzeniu Łasztowni udajemy się wspaniałym nadbrzeżnym bulwarem na Wały Chrobrego- Idąc wzdłuż Odry, w kierunku północnym po 10 minutach znajdujemy się w najbardziej reprezentacyjnej części Szczecina.


Strona 2 z 5, < Poprzednia  1  [2]  3  4  Następna >