Tanie domki na wczasy

wczasy, wakacje, urlop

 

port Szczeciński

09 September 2011r.

Przeszłość portu szczecińskiego Rejon ujścia Odry posiadał 1000 lat temu kilka ośrodków wymiany handlowej; najważniejsze z nich to Wolin, Kamień i Szczecin. Zarówno Kamień, jak i Wolin, traciły z biegiem lat na znaczeniu, natomiast obroty portowe Szczecina i jego pozycja gospodarcza stale wzrastały.


port Szczeciński p Przechadzka na Łasztownię i nad Kegalicę

11 March 2011r.

Przechadzka na Łasztownię i nad Kegalicę Port szczeciński, znajduje się na wyspach położonych pomiędzy korytem Odry na zachodzie oraz Regalicy na wschodzie. Z miasta do portu prowadziły dawniej trzy mosty drogowe i jeden kolejowy. Wszystkie one zostały przez Niemców zniszczone. W latach 1945/47 port był połączony z miastem jedynie mostem wspartym na barkach. W roku 1948 zbudowano nowy most prowizoryczny, żelazny, przez który przeprowadzona została linia tramwajowa prowadząca na wyspy- W roku 1957 odbudowano historyczny Most Długi.


Port w Świnoujściu

02 September 2011r.

Port znajduje się u ujścia Świny, przy czym główne nabrzeża są na wyspie Uznam. Wejście do portu ujęte zostało w dwa długie mola. Z ważniejszych części portu wymienić należy port zimowy, węglowy i rybacki. Ponieważ główne części portu oraz miasto znajduje się na Uznamie i nie posiadają zaplecza (w pobliżu granica), przeto położenie tej części miasta jest gospodarczo trudne. Dla ożywienia miasta konieczne jest uruchomienie kąpieliska, które obecnie czynne jest jedynie w bardzo skromnym zakresie, a przed wojną było jednym z ważniejszych kąpielisk bałtyckich.


Woliński Park Narodowy

09 September 2011r.

Najciekawszym jest jednakże środek wyspy, dyluwialny trzon o wysokich, zalesionych | wzniesieniach. Piękno tego rejonu sprawiło, że tu właśnie postanowiono utworzyć Woliński Park Narodowy. Pierwotna przyroda tej części wyspy zachowała się do naszych czasów prawie że w niezmienionym pięknie. Obserwować tutaj możemy to wszystko, czego w takim zespoleniu nie spotykamy nigdzie indziej na naszym wybrzeżu. Bezpośrednio nad brzegiem Bałtyku widzimy wysokie góry, a z nich olbrzymi obszar morza.