Tanie domki na wczasy

wczasy, wakacje, urlop

  [1]  2  3  4  Następna >

Mierzeja Helska

08 June 2010r.

Mierzeja Helska Nazywana jest częściej Półwyspem Helskim, niekiedy Helską Kosą, przez rybaków kaszubskich żartobliwie Krowim Ogonem itp., a także po prostu Helem. W regionalizacji fizycznogeograficznej Polski przedstawionej w pracy Jerzego Kondrackiego „Geografia fizyczna Polski" oraz w wielu innych publikacjach geograficznych przyjęto nazwę Mierzeja Helska.


sprawa klimatu na Mierzei Helskiej

08 June 2010r.

Dla turystów, a zwłaszcza wczasowiczów, ważna jest sprawa klimatu na Mierzei Helskiej. Ma on charakter morski z niezbyt silnymi upałami w ciągu lata i łagodniejszymi jak na lądzie zimami. Występują dość silne wiatry, mniejsze (poniżej 600 mm rocznie) niż w głębi lądu opady ale jest duża wilgotność powietrza.


Ostrowo w gminie Władysławowo

08 June 2010r.

Około, 3,5 km na zach. od Jastrzębiej Góry i 1 km od brzegu morskiego rozłożyła się wśród podmokłej niziny najmniejsza z kęp na omawianym terenie, nazwana Kępą Ostrowską. Jej zach. kraniec osiąga wysokość 26,2 m n.p.m. Jest to jedno z najstarszych na tych obszarach miejsc osadniczych, o czym świadczy odkrycie na niej śladów obozowisk człowieka ze środkowej epoki kamiennej (mezolit, 8000-4200 lat przed n. e.), a także młodszej epoki kamiennej (neolit, 4200-1700 lat p.n.e.).


Zwiedzanie Pucka

08 June 2010r.

Zwiedzanie. Puck - istniejący może od XI w. lub nawet wcześniej jako czoło opola, pod koniec XII w. jako osada targowa i z kolei, kasztelania, a wreszcie miasto warowne z ruchliwym portem, strzeżone przez silny zamek - nagromadził na swoim terenie wiele cennych pamiątek godnych uwagi turysty.


port Szczeciński p Przechadzka na Łasztownię i nad Kegalicę

11 March 2011r.

Przechadzka na Łasztownię i nad Kegalicę Port szczeciński, znajduje się na wyspach położonych pomiędzy korytem Odry na zachodzie oraz Regalicy na wschodzie. Z miasta do portu prowadziły dawniej trzy mosty drogowe i jeden kolejowy. Wszystkie one zostały przez Niemców zniszczone. W latach 1945/47 port był połączony z miastem jedynie mostem wspartym na barkach. W roku 1948 zbudowano nowy most prowizoryczny, żelazny, przez który przeprowadzona została linia tramwajowa prowadząca na wyspy- W roku 1957 odbudowano historyczny Most Długi.


Dąbie

13 March 2011r.

Dąbie W odległości 8 km od centrum znajduje się wschodnie przedmieście Szczecina — Dąbie. (dojazd autobusem odchodzącym spod Basenu Górniczego). Było to przez szereg wieków samodzielne miasteczko, leżące u ujścia rzeki Płoni do jeziora Dąbie (którego długość w kierunku północ-południe wynosi 16 km, a powierzchnia 54 km2). Jezioro to jest czwartym co do wielkości na terenie państwa poleskiego.


Szczecin - rejs statkiem

22 June 2011r.

W kasie kupujemy bilet i udajemy się na statek. Po zajęciu miejsca na statku warto spojrzeć na Szczecin od strony wody. golnie piękny jest widok na zamek, potężny kwadratowy blok z licznymi wieżami.


Strona 1 z 4,   [1]  2  3  4  Następna >