Tanie domki na wczasy

wczasy, wakacje, urlop

 

Wycieczki w okolice Ustki

27 October 2011r.

Przewłoka — 3 km na wschód od Ustki. Stara osada z XV wieku o kształcie ulicówki, przy której zachowały się stare budynki szkieletowe. We wsi znajduje się kemping i schronisko młodzieżowe. Wytowno — 8 km na wschód od Ustkli. Wieś do dziś zachowała owalnicowy układ ulic. Znana ze starych chałup szkieletowych wypełnionych gliną; często krytych strzechą. W miejscowym kościele z XV wieku z gotycką wieżą znajduje się wyposażenie barokowe (ołtarz, ambona i epitafium) z XVII wieku oraz trzy rzeźby gotyckie m. in. Madonna z Dzieciątkiem z około 1400 roku. W otoczeniu dawnego dworu, dziś ośrodka kolonijnego znajduje się park z ciekawym choć mocno zniszczonym drzewostanem i rów dawnej fosy. Warto również zatrzymać się przy budynku bramnym, z roku 1774 z zachowanym zespołem bramnym, pozostałościach dawnej obory z resztkami drewnianej galerii spichrzowego piętra. Przed zagrodą rośnie stary dąb o obwodzie blisko 5 m.


Łazy

11 November 2011r.

Łazy, nadmorska wieś rybacka i wczasowa w strefie chronionego krajobrazu, położona u nasady przybrzeżnego jeziora Jamno i w pobliżu jeziora Bukowo, na pieszym "Koszalińskim Szlaku Nadmorskim".


Łubowo

11 November 2011r.

Łubowo, miejscowość letniskowa wśród wzgórz moren czołowych Pojezierza Drawskiego, przy południowej krawędzi jeziora Lubicko Wielkie (pow. 171,0 ha, głęb. — 30 m) na szlaku "Wzniesień Moreny Czołowej" przy trasie Czaplinek — Szczecinek. Na jeziorze Lubicko Wielkie, znajduje się duża wyspa o powierzchni 60 ha. Najkorzystniejsze warunki do kąpieli i biwakowania są w Zatoce Łubowskiej. W sezonie letnim (1 VI—15 IX) w godzinach nocnych (22.00—7.00) jezioro objęte jest rozporządzeniem w sprawie ograniczania nadmiernego hałasu.


Malechowo

11 November 2011r.

Malechowo, miejscowość położona na Równinie Słupskiej w odległości 12 km na zachód od Sławna w sąsiedztwie doliny rzeki Grabowej. Przez Malechowo prowadzi kołowy szlak "Wybrzeża" (trasa Gdańsk — Szczecin). W pobliżu wsi występują znaczne kompleksy leśne oraz pokłady piasków szklarskich.


Ostrowice

11 November 2011r.

Ostrowice leżą przy trasie Połczyn Zdrój—Drawsko Pomorskie w pasie moren czołowych, nad prawym dopływem Drawy—Kokną, stanowiącej szlak kajakowy. W odległości 1 km od wsi rzeka wpada do jeziora Ostrowiec (.pow. 107 ha, głęb. 3 m), na którym są cztery zalesione wyspy.


Radacz

11 November 2011r.

Radacz to wieś położona na zachodnim brzegu jeziora moreny dennej — Radacz (pow. 152 ha) w odległości 1,5 km na płd.-zach. od szosy Szczecinek — Barwice, na Pojezierzu Drawskim, w gminie Silnowo. Na zachód od wsi oraz na południe od jeziora —duże kompleksy leśne. Teren ten zasiedlony od czasów przedhistorycznych, o czym świadczą dwa grodziska: jedno przy północnym, drugie przy wschodnim brzegu jeziora (przy ujściu Kanału _ Radackiego). Oba częściowo zniszczone w wyniku eksploatacji żwiru. Od XI w. teren ten należał do bogatego rodu Kleszczów, którzy w wyniku germanizacji przyjęli nazwisko von Kleist.


Zwiedzamy Bytów

24 July 2013r.

ZWIEDZAMY BYTÓW Najlepszym punktem orientacyjnym dla zwiedzających miasto jest górujący nad centrum krzyżacki zamek. U jego podnóża, od strony północnej mieści się średniowieczne centrum z zachowanym układem ulic. Tu najlepiej zaparkować samochód (parkingi przy ul. Jana Pawła II, Wojska Połskiego i przy rynku). Strzeżony parking znajduje się przy wejściu na zamek. Główną, przelotową ulicą Bytowa jest trasa z Lęborka do Chojnic (ul. Sikorskiego, Bauera, Wojska Polskiego).