wczasy, wakacje, urlop
27 October 2011r.
Przewłoka — 3 km na wschód od Ustki. Stara osada z XV wieku o kształcie ulicówki, przy której zachowały się stare budynki szkieletowe. We wsi znajduje się kemping i schronisko młodzieżowe. Wytowno — 8 km na wschód od Ustkli. Wieś do dziś zachowała owalnicowy układ ulic. Znana ze starych chałup szkieletowych wypełnionych gliną; często krytych strzechą. W miejscowym kościele z XV wieku z gotycką wieżą znajduje się wyposażenie barokowe (ołtarz, ambona i epitafium) z XVII wieku oraz trzy rzeźby gotyckie m. in. Madonna z Dzieciątkiem z około 1400 roku. W otoczeniu dawnego dworu, dziś ośrodka kolonijnego znajduje się park z ciekawym choć mocno zniszczonym drzewostanem i rów dawnej fosy. Warto również zatrzymać się przy budynku bramnym, z roku 1774 z zachowanym zespołem bramnym, pozostałościach dawnej obory z resztkami drewnianej galerii spichrzowego piętra. Przed zagrodą rośnie stary dąb o obwodzie blisko 5 m.
11 November 2011r.
Lubieszewo, miejscowość położona nad jeziorem Lubię wśród wzgórz morenowych o niewielkich deniwelacjach na szlaku kajakowym rzeki Drawy w gminie Złocieniec. Rynnowe jezioro Lubię jest jednym z największych (1439 ha) i najgłębszych (46,2 m) akwenów województwa koszalińskiego. Na jeziorze znajduje się 5 wysp, przy czym największa Sołtysia położona jest w pobliżu wsi Lubieszewo. Brzegi w najbliższym sąsiedztwie charakteryzują się dobrą dostępnością, są niezarośnięte i piaszczyste.
11 November 2011r.
Łazy, nadmorska wieś rybacka i wczasowa w strefie chronionego krajobrazu, położona u nasady przybrzeżnego jeziora Jamno i w pobliżu jeziora Bukowo, na pieszym "Koszalińskim Szlaku Nadmorskim".
11 November 2011r.
Łubowo, miejscowość letniskowa wśród wzgórz moren czołowych Pojezierza Drawskiego, przy południowej krawędzi jeziora Lubicko Wielkie (pow. 171,0 ha, głęb. — 30 m) na szlaku "Wzniesień Moreny Czołowej" przy trasie Czaplinek — Szczecinek. Na jeziorze Lubicko Wielkie, znajduje się duża wyspa o powierzchni 60 ha. Najkorzystniejsze warunki do kąpieli i biwakowania są w Zatoce Łubowskiej. W sezonie letnim (1 VI—15 IX) w godzinach nocnych (22.00—7.00) jezioro objęte jest rozporządzeniem w sprawie ograniczania nadmiernego hałasu.
11 November 2011r.
Machliny, wieś położona w pobliżu południowej granicy województwa przy szosie Czaplinek — Wałcz, w odległości 13 km od Czaplinka, pomiędzy dwoma jeziorami — Machlino i Machlinko. Miejscowość leży na historycznym szlaku "Solnym" prowadzącym z Kołobrzegu do Wielkopolski. Przepływająca przez jezioro Machlino (pow. 50 ha) rzeka Debrzyca stanowi atrakcyjny szlak kajakowy wiodący między innymi przez miejscowości związane z przełamaniem Wału Pomorskiego, jak Iłowiec i Golce. Szlak ten kończy się w Pile.
11 November 2011r.
Malechowo, miejscowość położona na Równinie Słupskiej w odległości 12 km na zachód od Sławna w sąsiedztwie doliny rzeki Grabowej. Przez Malechowo prowadzi kołowy szlak "Wybrzeża" (trasa Gdańsk — Szczecin). W pobliżu wsi występują znaczne kompleksy leśne oraz pokłady piasków szklarskich.
11 November 2011r.
Mostowo, miejscowość położona w odległości 19 km na południe od Koszalina przy trasie: Bobolice — Szczecinek, nad sztucznym jeziorem Rosnowskim, na szlaku kajakowym rzeki Radwi, w gminie Manowo. Spiętrzenia rzeki dokonano w okresie międzywojennym. Stąd też sztuczne jezioro ma obecnie wygląd naturalnego, z dobrze ukształtowanymi brzegami (liczne zatoki, półwyspy a nawet wyspa w pobliżu Rosnowa). Wokół miejscowości" rozciągają się rozlegle kompleksy leśne, natomiast brzegi jeziora porośnięte są pięknymi wysokimi jałowcami.