Tanie domki na wczasy

wczasy, wakacje, urlop

  [1]  2  3  Następna >

Wycieczki w okolice Ustki

27 October 2011r.

Przewłoka — 3 km na wschód od Ustki. Stara osada z XV wieku o kształcie ulicówki, przy której zachowały się stare budynki szkieletowe. We wsi znajduje się kemping i schronisko młodzieżowe. Wytowno — 8 km na wschód od Ustkli. Wieś do dziś zachowała owalnicowy układ ulic. Znana ze starych chałup szkieletowych wypełnionych gliną; często krytych strzechą. W miejscowym kościele z XV wieku z gotycką wieżą znajduje się wyposażenie barokowe (ołtarz, ambona i epitafium) z XVII wieku oraz trzy rzeźby gotyckie m. in. Madonna z Dzieciątkiem z około 1400 roku. W otoczeniu dawnego dworu, dziś ośrodka kolonijnego znajduje się park z ciekawym choć mocno zniszczonym drzewostanem i rów dawnej fosy. Warto również zatrzymać się przy budynku bramnym, z roku 1774 z zachowanym zespołem bramnym, pozostałościach dawnej obory z resztkami drewnianej galerii spichrzowego piętra. Przed zagrodą rośnie stary dąb o obwodzie blisko 5 m.


Lubieszewo

11 November 2011r.

Lubieszewo, miejscowość położona nad jeziorem Lubię wśród wzgórz morenowych o niewielkich deniwelacjach na szlaku kajakowym rzeki Drawy w gminie Złocieniec. Rynnowe jezioro Lubię jest jednym z największych (1439 ha) i najgłębszych (46,2 m) akwenów województwa koszalińskiego. Na jeziorze znajduje się 5 wysp, przy czym największa Sołtysia położona jest w pobliżu wsi Lubieszewo. Brzegi w najbliższym sąsiedztwie charakteryzują się dobrą dostępnością, są niezarośnięte i piaszczyste.


Łazy

11 November 2011r.

Łazy, nadmorska wieś rybacka i wczasowa w strefie chronionego krajobrazu, położona u nasady przybrzeżnego jeziora Jamno i w pobliżu jeziora Bukowo, na pieszym "Koszalińskim Szlaku Nadmorskim".


Łubowo

11 November 2011r.

Łubowo, miejscowość letniskowa wśród wzgórz moren czołowych Pojezierza Drawskiego, przy południowej krawędzi jeziora Lubicko Wielkie (pow. 171,0 ha, głęb. — 30 m) na szlaku "Wzniesień Moreny Czołowej" przy trasie Czaplinek — Szczecinek. Na jeziorze Lubicko Wielkie, znajduje się duża wyspa o powierzchni 60 ha. Najkorzystniejsze warunki do kąpieli i biwakowania są w Zatoce Łubowskiej. W sezonie letnim (1 VI—15 IX) w godzinach nocnych (22.00—7.00) jezioro objęte jest rozporządzeniem w sprawie ograniczania nadmiernego hałasu.


Machliny

11 November 2011r.

Machliny, wieś położona w pobliżu południowej granicy województwa przy szosie Czaplinek — Wałcz, w odległości 13 km od Czaplinka, pomiędzy dwoma jeziorami — Machlino i Machlinko. Miejscowość leży na historycznym szlaku "Solnym" prowadzącym z Kołobrzegu do Wielkopolski. Przepływająca przez jezioro Machlino (pow. 50 ha) rzeka Debrzyca stanowi atrakcyjny szlak kajakowy wiodący między innymi przez miejscowości związane z przełamaniem Wału Pomorskiego, jak Iłowiec i Golce. Szlak ten kończy się w Pile.


Malechowo

11 November 2011r.

Malechowo, miejscowość położona na Równinie Słupskiej w odległości 12 km na zachód od Sławna w sąsiedztwie doliny rzeki Grabowej. Przez Malechowo prowadzi kołowy szlak "Wybrzeża" (trasa Gdańsk — Szczecin). W pobliżu wsi występują znaczne kompleksy leśne oraz pokłady piasków szklarskich.


Mostowo

11 November 2011r.

Mostowo, miejscowość położona w odległości 19 km na południe od Koszalina przy trasie: Bobolice — Szczecinek, nad sztucznym jeziorem Rosnowskim, na szlaku kajakowym rzeki Radwi, w gminie Manowo. Spiętrzenia rzeki dokonano w okresie międzywojennym. Stąd też sztuczne jezioro ma obecnie wygląd naturalnego, z dobrze ukształtowanymi brzegami (liczne zatoki, półwyspy a nawet wyspa w pobliżu Rosnowa). Wokół miejscowości" rozciągają się rozlegle kompleksy leśne, natomiast brzegi jeziora porośnięte są pięknymi wysokimi jałowcami.


Strona 1 z 3,   [1]  2  3  Następna >