Tanie domki na wczasy

wczasy, wakacje, urlop

  [1]  2  3  4  ... 13  Następna >

Zwiedzamy Bytów

24 July 2013r.

ZWIEDZAMY BYTÓW Najlepszym punktem orientacyjnym dla zwiedzających miasto jest górujący nad centrum krzyżacki zamek. U jego podnóża, od strony północnej mieści się średniowieczne centrum z zachowanym układem ulic. Tu najlepiej zaparkować samochód (parkingi przy ul. Jana Pawła II, Wojska Połskiego i przy rynku). Strzeżony parking znajduje się przy wejściu na zamek. Główną, przelotową ulicą Bytowa jest trasa z Lęborka do Chojnic (ul. Sikorskiego, Bauera, Wojska Polskiego).


Powiat Bytowski na Kaszubach

24 July 2013r.

Powiat bytowski Ten jeden z największych powiatów województwa pomorskiego mieści historyczną ziemię bytowską, znaczną część ziemi miasteckiej oraz związane dawniej z południowymi Kaszubami Gochy. Przez stulecia był to obszar pograniczny, gdzie ścierały się wpływy polskie i niemieckie. Podziały na Niemców i Polaków, katolików i protestantów różnicowały wsie, majątki, parafie i rodziny.


Sulęczyno

24 July 2013r.

SULĘCZYNO to duża gminna wieś, położona 14 km na południe od Gowidlina, przy trasie Kartuzy-Bytów, przy południowym krańcu jez. Węgorzyno. Najstarsza informacja o Sulęczynie zachowała się z 1224 roku, kiedy to wieś wchodziła w skład kasztelanii chmieleńskiej. Od roku 1365 Sulęczyno było własnością Piotra z Rusocina, a w XVI wieku dokumenty wymieniają niejakich Bellowów.


Wokół Sierakowic i Sulęczyna

24 July 2013r.

WOKÓŁ SIERAKOWIC I SULĘCZYNA Zachodnią część powiatu kartuskiego tworzą gminy Sierakowice i Sulęczyno. Teren ten zwyczajowo nazywany jest Szwajcarią Kaszubską, ale pod względem geograficznym jest to już odrębny subregion związany z Pojezierzem Bytowskim (a nie Kaszubskim, jak reszta terenów powiatu). Przepływa tędy Słupia, odwadniająca m.in. duże jeziora rynnowe Pojezierza Bytowskiego: Gowidlino, Węgorzyno i pośrednio Mausz.


Szymbark

24 July 2013r.

SZYMBARK, leżący u podnóża Wieżycy, jest najwyżej położoną na Pomorzu miejscowością. Wieś została utworzona w połowie XVII wieku przez niemieckich kolonistów osiedlonych w dobrach kartuzów. Jeszcze w latach 20. XX wieku znaczną część mieszkańców stanowili ewangelicy. U podnóża góry działał wówczas hotel z restauracją Pod Wieżycą (obecny Kaszubski Uniwersytet Ludowy).


Wieżyca

24 July 2013r.

WIEŻYCA - najwyższe wzniesienie Niżu Europejskiego (328,6 m n.p.m.), zainteresowaniem turystów cieszy się przez cały rok. Latem tłumy szturmują wieżę widokową na szczycie, zimą zaś południowe stoki okupują narciarze i snowboardziści. Mimo tej popularności próżno na mapie szukać wsi Wieżyca, bo taka nie istnieje. Jest to tylko nazwa wzniesienia i stacji kolejowej PKP. Zresztą w pobliżu wierzchołka znajduje się ośrodek wczasowy PKP, wybudowany wokół dawnego niemieckiego sanatorium dla lotników.


Gdzie warto spędzić wolny czas?

08 June 2012r.

Zastanawiając się nad zaplanowaniem własnego urlopu, który to oczywiście przysługuje nam każdego roku, jeżeli pracujemy w określonym zakładzie to bardzo często mamy naprawdę mnóstwo pomysłów, które to pragniemy zrealizować, oczywiście wraz ze swoimi najbliższymi i rodziną. Znakomitym pomysłem jest w tym wypadku, jeśli oczywiście urlop planujemy w okresie wiosenno letnim turystyka nadmorska, która to po prostu doskonale odpręża, regeneruje oraz relaksuje zarówno nasz umysł jak i całe ciało.


Strona 1 z 13,   [1]  2  3  4  ... 13  Następna >